Ważne informacje

Ważne informacje

Regulamin organizacyjny szpitala - do pobrania

Bakterii nie widać

W związku ze wzrostem stwierdzanych przypadków bakterii Klebsiella pneumoniae typ New Delhi w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym uruchomiono akcję edukacyjną dla pacjentów. Opracowane zostały plakaty, ulotki oraz nalepki na drzwi. Prosimy o zapoznanie się z tymi materiałami.

 

Materiały do pobrania - tutaj


 

Przypominamy

 

Rolą Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego jest leczenie, ale także prowadzenie dydaktyki. Tu praktycznej strony zawodu uczą się studenci - przyszli lekarze (V i VI roku studiów), pielęgniarki, położne czy rehabilitanci.

Decydując się ne leczenie w USK trzeba mieć świadomość, że przy diagnostyce, hospitalizacji czy operacji mogą być obecni studenci.

 

 

 


 

 

Bezpłatne pompy insulinowe

 


W naszym ośrodku kobiety z cukrzycą, pragnące przygotować się do ciąży lub będące w pierwszych tygodniach ciąży, które nie mogą sobie pozwolić na samodzielny zakup sprzętu, mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego wypożyczenia pompy insulinowej. 


Zestawy infuzyjne do pomp w okresie ciąży są refundowane przez NFZ.


Program realizowany jest przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej


Pomocy, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.


Wsparcie techniczne zapewnia firma Medtronic.


Zainteresowane kobiety prosimy o kontakt z Poradnią Diabetologiczną Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku (dr hab. Beata Telejko, dr med. Barbara Zarzycka, trener pompowy - Krystyna Popławska), kontakt: tel. (85) 746 85 50.

Więcej informacji na temat przygotowania do ciąży i połogu skierowanych do kobiet chorych na cukrzycę oraz adresy ośrodków można znaleźć na stronach: www.cukrzycaiciaza.wosp.org.pl oraz www.cukrzycaiciaza.pl.

Copyright © 2012 - 2019 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku