Aktualności

 • USK realizatorem Programu Prokreacyjnego 28-06-2018 10:43:23

  opublikował: rz

  Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku będzie jedynym na Podlasiu ośrodkiem realizującym program "Kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce" w latach 2016-2020.  27 czerwca stosowaną umowę z Ministerstwem Zdrowia podpisał dyrektor USK Marek Karp. 
  Głównym celem "Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce" na lata 2016-2020 ma być zwiększenie dostępności do wysokiej jakości świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności. W ramach programu planuje się m.in. utworzenie sieci co najmniej 16 referencyjnych ośrodków leczenia niepłodności i przeprowadzenie szkolenia personelu medycznego z zakresu procedur diagnozowania i leczenia niepłodności.
  Lista referencyjnych ośrodków obejmuje 16 placówek. Są to m.in. Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu, Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. dr. W. Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu.
  Wśród ośrodków referencyjnych znajdują się także Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi, Kliniczny Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.
  - Mam przyjemność podpisania umów dotyczących projektów na prawie 20 mln zł, z czego prawie 7 mln będzie pochodziło ze środków Unii Europejskiej z programu Infrastruktura i Środowisko - mówiła wicedyrektor Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia Anna Goławska.
  Wśród placówek, które zawarły umowy 27 czerwca były m.in. Instytut Matki i Dziecka, szpital im. Orłowskiego, szpital w Białymstoku oraz w Katowicach, Poznaniu i Szczecinie.

  km, pap

 • Zmarł dr Maciej Jan Badoński 25-06-2018 15:02:56

  Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 22 czerwca nagle zmarł dr Maciej Jan Badoński, pracownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego USK. Miał 47 lat, całe życie zawodowe zwiazany był z naszym szpitalem. Miał specjalizację z anestezjologii i medycyny ratunkowej. W pamięci kolegów i pacjentów pozostanie jako niezwykle ciepły i życzliwy człowiek o wielkim sercu. 
E-mail
Copyright © 2012 - 2019 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku