Aktualności

USK ośrodkiem referencyjnym Philipsa

opublikował: RZ 22-11-2017 15:24:14

Uniwersytecki Szpital Kliniczny został pierwszym na wschód od Wisły ośrodkiem referencyjnym potentata branży sprzętu medycznego Philips Polska. Dla szpitala oznacza to dostęp do najnowszych technologii medycznych.

Dzisiaj (22 listopada) umowę o współpracy podpisał mgr Marek Karp, dyrektor USK oraz Maciej Kempa, dyrektor handlowy Philips Polska.

- Ta umowa otwiera wiele możliwości, skorzysta na niej szpital, pacjenci, lekarze, ale też uczący się tu studenci – tłumaczy mgr Marek Karp. – Jako pierwsi będziemy otrzymywali informacje o medycznych nowościach technologicznych firmy Philips wprowadzanych na rynek. Umowa pozwali na testowanie tych rozwiązań w naszym szpitalu.

W Polsce funkcjonowało do tej pory dziewięć ośrodków referencyjnych Philipsa – m.in. Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, czy Instytut Kardiologii w Aninie. Teraz dołączył też USK.

- Nasi pracownicy będą mogli nawiązać współpracę naukową z tymi ośrodkami, a także innymi za granicą, które współpracują z Philipsem, a także wymieniać się z nimi doświadczeniami m.in. w dziedzinie obrazowania – wylicza kolejne korzyści dyrektor Karp.

Na sprzęcie, jaki jest w białostockim szpitalu klinicznym Philips będzie również demonstrować najnowsze osiągnięcia techniczne w dziedzinie medycyny.  Podczas takich demonstracji oraz testowania urządzeń będą mogli uczestniczyć także studenci Uniwersytetu Medycznego, by móc zapoznać się z najnowszymi trendami w branży medycznej.

USK w Białymstoku to największa publiczna placówka zdrowia na Podlasiu. Rocznie leczonych jest tu ponad 50 tys. pacjentów. 

E-mail
Copyright © 2012 - 2018 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku