SOR

Categories

SORSzpitalny Oddział Ratunkowy


Adres:

ul. M. Skłodowskiej-Curie 24A
15-274 Białystok


Telefon: 85 831 83 17

Faks: 85 831 84 65

e-mail: sor-usk@poczta-usk.pl

 

 

 

 

Najnowszy sprzęt do diagnozowania i ratowania życia, a także wyspecjalizowany zespół specjalistów – to główne atuty Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Białymstoku. Został otwarty w listopadzie 2005 roku i jest jednym z najlepiej wyposażonych oddziałów w kraju. Rocznie pomoc otrzymuje tu około 80 tys. pacjentów.

 


SOR składa się z dwóch stref – zielonej i czerwonej


Strefa zielona


Strefa zielona – to izba przyjęć, na którą zgłaszają się pacjenci na planowe zabiegi, kierowani przez lekarzy rodzinnych i specjalistów, a także pacjenci bez skierowań z nagłymi zachorowaniami, czy drobnymi urazami. Pacjenci ci są konsultowani przez specjalistów, diagnozowani, a w razie potrzeby trafiają też na leczenie szpitalne.

 

 

Strefa czerwona


Na strefę czerwoną SOR-u trafiają pacjenci w ciężkim stanie przywożeni karetkami pogotowia czy też śmigłowcem sanitarnym. W tej części SOR-u znajdują się sale: resuscytacyjna, zabiegowa, operacyjna, obserwacyjna, a także intensywnej terapii. Na wyposażeniu SOR-u są wszystkie najnowocześniejsze urządzenia do ratowania życia ludzkiego: respiratory, defibrylatory, kardiomonitory. Pracuje tu również zespół najlepszych specjalistów z medycyny ratunkowej i anestezjologii. Tu trafiają najcięższe przypadki m.in. ofiary wypadków komunikacyjnych, osoby nieprzytomne, z poważnymi wielonarządowymi urazami czy zatruciami. Tu każdego dnia toczy się walka o ludzkie życie.

 


Więcej...

Copyright © 2012 - 2019 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku