Aktualności

Nagroda im. Krzysztofa Kanigowskiego

news_details_author: Rzecznik prasowy 23-04-2012 22:35:11

Leczy serce z sercem


Dr Anna Adamczuk, lekarka z Kliniki Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku została jednym z sześciu lekarzy nominowanych do nagrody im. Krzysztof Kanigowskiego. Do nagrody zgłosili ją pacjenci.

 

Idea konkursu jest bardzo prosta – organizatorzy konkursu chcą wyróżnić lekarzy, którzy leczą człowieka, nie tylko chorobę, a relacje z pacjentami budują poprzez życzliwość i empatię.

 

- Szukamy lekarzy, którzy kształtują etos zawodu, są autentycznie szanowani i są wzorami do naśladowania – powiedziała Gazecie Wyborczej Ewa Kanigowska-Giedroyć, córka nieżyjącego już doktora Krzysztofa Kanigowskiego i pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia.

 

W tym roku odbyła się już trzecia edycja konkursu. Lekarzy o wielkim sercu i oddaniu dla pacjentów zgłaszali pacjenci. Dr Adamczuk do nagrody zgłosił Czytelnik "Gazety Wyborczej" (partnera konkursu). I tak to uzasadnił: "Panią dr Annę Adamczuk poznałem w czasie dla mnie ważnym w życiu. W klinice w Białymstoku przeszedłem operacje wstawienia sztucznej zastawki aortalnej. Spotkałem się ze wspaniałymi fachowcami kardiochirurgii takimi jak: dr Tomasz Hirnle, dr Krzysztof Matlak jak i dr Anna. Każdy z nas po takim życiowym wstrząsie jest zagubiony i czasem nie wystarczy pomoc bliskich. Nie wiemy prawie nic, co mamy z sobą robić, jak żyć, jak dotrwać do chwili, kiedy poczujemy, że jeszcze możemy coś w życiu zrobić. W ogromie obowiązków, jakie spoczywają na medykach, dr Anna jest dla mnie wzorem ,,człowieka - lekarza''. Jest osobą bardzo spokojną, cierpliwą, zawsze uśmiechniętą. Stara się pozytywnie rozwiązać wszelkie problemy zdrowotne, ale i też życiowe. Nigdy mi nie odmówiła widzenia, gdy miałem problemy ze sobą. Otrzymałem telefon, na który mogę się łączyć w każdej chwili, gdy czuje, że coś dzieje się nie tak z moim zdrowiem. Uważam, że pani dr Anna Adamczuk spełnia wszelkie kryteria, aby otrzymać tak wspaniałe wyróżnienie".

 

 

W tym roku takich kandydatur zgłoszonych przez pacjentów było 16. Z tej grupy kapituła wybrała sześć osób, a następnie z tego grona wyłoniła zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu. Oprócz doktor Adamczuk do nagrody nominowani zostali dr Leszek Kozłowski, Teresa Żółtowska, Robert Kozłowski, Jadwiga Peczyńska i Ireneusz Najmoła. Ostatecznie nagrodę – statuetkę i 10 tys. zł otrzymała dr Teresa Żółtowska, która od wielu lat wspiera w hospicjum domowym nieuleczalnie chorych pacjentów onkologicznych. 

My Pani dr Adamczuk serdecznie gratulujemy i cieszymy się, ze w naszym szpitalu pracuje tak oddany pacjentom lekarz. Wierzymy, że nadal będzie leczyć serce z sercem. I życzymy zwycięstwa za rok. 


*zdjęcia zostały udostępnione przez Gazetę Wyborczą

helper_send_to_email
Copyright © 2012 - 2019 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku