• UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY

    Udostępniliśmy dla Pacjentów USKwB sieć bezprzewodową o nazwie Pacjenci_USK. Przy logowaniu proszę podać adres e-mail.

Under construction...

Aktualności

21 marca czyli w pierszy dzień wiosny zapraszamy do Uniwersyteckiego Centrum Onkologii na bezpłatne badania. Tego dnia w godzinach od 10 do 14 można skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych, nauczyć się samobadania piersi. Z kolei pacjentki onkologiczne mogą skorzystać z bezpłatnych porad kosmetologicznych, masaży relaksacyjnych i makijaży. Czekamy z witaminowymi koktajlami i przepisami na zdrowe dania - więcej tutaj

 

13 marca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym otwarte zostało Uniwersyteckie Centrum Onkologii. UCo zastąpił działajacy od roku Pododdział Ginekologii Onkologicznej. Teraz będzie dwa razy więcej łóżek i lepsze warunki dla pacjentek . Zmiany wymusiło życie i ilość pacjentek z rakiem szukających pomocy.

Wiecej w aktualnościach w zakładce dla mediów


 

 

6 lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał białostockiemu Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu tytuł „Ambasadora e-ZLA: W podziękowaniu za szczególne zaangażowanie w popularyzację elektronicznych zwolnień lekarskich”.

Statuetkę i tytuł odebrał dyrektor szpitala Marek Karp. Miało to miejsce podczas warszawskiej konferencji „Elektronizacja zwolnień lekarskich jako element strategii budowy e-państwa” . Tzw. e-zwolnienia zaczęły obowiązywać od grudnia ubiegłego roku. Białostocki szpital był liderem w ich wprowadzaniu. I zostało to docenione przez ZUS .

 


W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym realizowany będzie "Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej". Za badania USG zapłaci Ministerstwo Zdrowia. Jeszcze w grudniu z badań będzie mogło skorzystać 300 osób. Na badania mogą się zapisywać mężczyźni powyżej 65. roku życia (u mężczyzn te schorzenie jest wykrywane 5 razy częściej niż u kobiet) , u których występują takie czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego jak: palenie papierosów, nadciśnienie tętnicze i otyłość. Rejestracja pod nr tel. 669 476 432. Więcej w aktualnościach

 


 

Najmniejszy Wituś miał 6 miesięcy a najstarsza Zosia 8 lat. Prawie 60 dzieci wraz z rodzicami przyjechało w sobotę do Fikolandu z całego Podlasia. Łączy je jedno - pierwsze tygodnie ich życia to była walka: o każdy oddech, o każda kolejną godzinę, o kolejny dzień. Wcześniaki.Wszystkie urodziły się w USK w Białymstoku. Okazją był obchodzony 17 listopada Światowy Dzień Wcześniaka.


 

Przez cały weekend Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku jest podświetlony na fioletowo. W ten sposób szpital włącza się w obchody Światowego Dnia Wczesniaka, który jest obchodzony 17 listopada.
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku uczestniczy w projekcie „Wsparcie szpitali we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki” część Program Akredytacji Szpitali.

Zdrowiu kobiety poświęcona była transgraniczna, międzynarodowa konferencja, która 18 i 19 października odbywała się w Grodnie i w Białymstoku. Zorganizowana została z okazji jubileuszu 10-lecia współpracy pomiędzy ośrodkami naukowymi w tych dwóch miastach. Organizatorem był USK w Białymstoku. Więcej w aktualnościach

10.10.2018 - to ważna data w historii szpitala. Oficjalnie zakończyła się przebudowa i modernizacja Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Budowa kosztowała ponad 509 mln zł, została sfinansowana z budżetu państwa i trwała 10 lat.
W oficlanym przecięciu wstęgi wziął udział minister zdrowia - Łukasz Szumowski

 

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zaprasza lekarzy rodzinnych i neurologów na Konferencję edukacyjną nt. „Postaw na profilaktykę – Program Profilaktyki Chorób Naczyń Mózgowych”. Odbędzie się ona 29 września 2018 r., w Hotelu Warszawa w Augustowie. Konferencja jest bezpłatna. Za udział przyznane będą punkty edukacyjne. Szczególy w załacznikuUnder construction...

Under construction...

Under construction...

Copyright © 2012 - 2019 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku